Обов’язковий технічний огляд автомобілів

            Компанія “Дпф Тех” зробила запит до Міністерства інфраструктури України, для отримання роз’яснень деяких питань, що до введення обов’язкового технічного огляду автомобілів.

В якості доповідача від міністерства виступив Александров Сергій Васильович - керівник експертної групи з безпеки руху та перевезень.

            Дпф Тех: Сергій Васильович на якій стадії знаходиться закон про введення тех. огляду автомобілів?

            Сергій Васильович: сам закон на стадії завершення і буде виноситися на розгляд кабінету міністрів України до кінця 2020 року. В разі його погодження, законопроект буде винесений на голосування до Верховної Ради України. За попередніми оцінками з врахуванням обговорення та доопрацювання це буде весна-літо 2021 року.

            Дпф Тех: нас цікавить таке питання, як будуть проходити власники автомобілів техогляд на авто в котрих відсутні каталізатори чи сажові фільтри(DPF)?

            Сергій Васильович: спочатку робиться експерта оцінка з метою ідентифікації та визначення конструкції транспортного засобу з урахуванням даних зазначених у технічному паспорті, зокрема щодо екологічного класу. У випадку порушення конструкції, видалення чи втручання у вихлопну систему автомобіля, що вплинуло на токсичність викидів – технічний огляд НЕ БУДЕ ПРОЙДЕНИМ до подальшого відновлення конструкцій передбачених виробником.

            Дпф Техщо робити старим автомобілям? Наприклад Жигулі “копійка”?

            Сергій Васильович: все дуже просто, спробую на вашому прикладі пояснити. Згідно норм і правил котрі діяли на момент випуску автомобілів “копійка” не було передбачено встановлення каталізаторів на ці авто. Тому такі автомобілі котрі не порушують заводських норм зможуть без проблем пройти технічний огляд при умові відсутності інших проблем. Тоді ж як автомобіль до прикладу дизельний, 2018 року випуску котрий видалив сажовий фільтр перетворивши цим своє авто з EURO 6 на EURO 0 не буде допущений до участі у дорожньому русі, до відновлення усіх агрегатів.

            Дпф Техяким чином відбуватиметься перевірка відповідності викиду згідно норм?

            Сергій Васильович: Перевірка буде відбуватися в пунктах обов’язкового технічного контролю та на постах придорожнього контролю.

            Дпф Теххто саме буде здійснювати цю перевірку?

            Сергій Васильович: ми та наше міністерство наполягаємо на тому, щоб цим займалися працівники саме Укртрансбезпеки, хоч на цьому етапі ще ведуться перемовини та дискусії. 

            Дпф Тех: це буде декілька постів по Україні?

            Сергій Васильович: на початках це дійсно буде лише декілька постів, пов’язане це з тим, що потрібно проходити навчання та отримувати певну кваліфікацію працівникам. Цього року ми збільшили штат більш ніж на 200 осіб. З введенням обов’язкового технічного огляду штат та кількість постів суттєво збільшиться.

            Дпф Тех: дякуємо Сергій Васильович за приділений нам час та за відповіді на поставленні запитання.

            Сергій Васильович: будь ласка, звертайтеся в разі чого.

 

конференц зв’язок відбувся в ZOOM_23.11.2020 року