Обслуговування каталізатора Mercedes Viano

За два робочих дня на київському сервісі DPF Tech довелося обслужити три Mercedes Viano 2012 випуску. На цих моделях авто каталізатор і сажовий фільтр розділені, кожен знаходиться в своєму корпусі.  Сажовий фільтр  розташований під днищем авто і зняти його досить легко.

Дістатися до каталізатора набагато складніше.

 Однак, як показала практика, є сенс помити і його.

«Перший» Mercedes був придбаний вже з помилкою по сажовому фільтру, машина «тупила» і клієнт прибув в сервіс для його реставрації. При тесті в обладнанні Flash Cleaner Machine показники протитиску дійсно виявилися дуже високими.

Мийка фільтру пройшла успішно.

Однак при такому початковому стані сажового фільтру,  звернули увагу і на каталізатор, який візуально був весь забитий сажею. 

Незважаючи на пропозицію виконати мийку каталізатора, клієнт, після телефонного спілкування з колишнім господарем Mercedes Viano, прийняв рішення не займатися цим питанням, про що підписав лист відмови від послуги мийки каталізатора на СТО.

Власник «другого» Mercedes звернувся по гарантії. Через два місяці після чистки знову загорілися помилки по системі нейтралізації шкідливих компонентів вихлопу. При цьому на тягові характеристики машини на відміну від попереднього разу нарікань не було.

За бажанням клієнта сажовий фільтр  був знятий і встановлений в апарат Flash Cleaner Machine для тесту. Параметри фільтра виявилися в межах норми. Наступним кроком демонтували каталізатор, який виявився забитий сажею і став причиною виникнення помилок. Після мийки каталізатора в апараті та установки на місце, проблема з помилками  була усунена. 

Клієнт на наступному Mercedes Viano вже чекав своєї черги, стежив за розвитком ситуації і по результату був рішуче налаштований мити і каталізатор і сажовий фільтр. Політика компанії є  такою, що коли на легковому авто каталізатор і сажовий фільтр  встановлені окремо, то мийка другого з них виконується за 50% вартості.

Таким чином, після проведення процедури чистки власник «третього» Viano повністю усунув всі питання, пов'язані з системою нейтралізації шкідливих компонентів вихлопу свого автомобіля