Операція польських поліцейських «СМОГ»

 

Вже другий рік поспіль в Республіці Польща проводяться операції на дорогах під назвою «СМОГ». Суть операції полягає в контролі за викидами вихлопних газів від автомобілів. Для цього офіцери використовують димоміри й аналізатори вихлопних газів, підключені до вихлопних систем. Водіям, котрих перевіряють, пропонують підтримувати високі обороти двигуна впродовж декількох секунд, протягом яких прилад аналізує склад вихлопних газів. 

Можна очікувати, що основною ціллю поліцейських стануть старі дизельні автомобілі, що показали найгірші результати в подібних тестах. Ці перевірки також показують несправності в автомобілях з вирізаним фільтром DPF або каталізатором, непрацюючою системою впорскування або випуску та несправним лямбда-зондом. Однак жертвами стають і більш нові моделі з бензиновими двигунами, які зазнали непрофесійних налаштувань. Аналізатор може сигналізувати про недотримання норм чистоти вихлопних газів, якщо каталітичний нейтралізатор був знятий з автомобіля. Це дорогий елемент, тому у випадку його поломки деякі водії вважають за краще просто позбутися від нього, а не монтувати новий. 

Автомобіль з несправним лямбда-зондом також може не пройти тест від поліції, тому що він перевіряє вміст кисню у вихлопних газах, завдяки чому комп'ютер керування двигуном дозує в циліндри більш збагачену суміш.

Ці порушення можуть закінчиться не тільки штрафом, який досягає 500 злотих. Поліцейські забирають реєстраційні картки і це тільки початок неприємнощів. 

Поліція повідомляє, що виявлення будь-яких порушень і відхилення від стандартів призведе до вилучення реєстраційного посвідчення та недопущення до подальшого водіння. Такий транспортний засіб зможе повернутися на дорогу тільки після того, як буде приведений в стан, що відповідає нормам і буде повторно протестований. 

У багатьох автомобілів, особливо старих, витрати на модернізацію або ремонт можуть бути настільки високими, що відновити свідоцтво про реєстрацію буде дуже складно. Дії поліції мають реальні наслідки — принаймні, на дорогах за перший рік, під час циклічної кампанії «Смог» було вилучено понад 12 500 автомобілів. Тоді ж як за другий рік  було вилучено більш як 1 тис. автомобілів.

 

Джерела

- https://autokult.pl/36410,kolejna-akcja-smog-na-drogach-poprzednie-zebraly-ogromne-zniwo&wga_sa=recommendations-below-article&wga_sa=recommendations-below-article&wga_sa=recommendations-below-article

- https://moto.pl/MotoPL/7,88389,25706406,czas-zabrac-kolejne-dowody-rejestracyjne-policja-rusza-z-akcja.html

- https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/606073,policja-akcja-smog-samochod-filtr-dpf-dowod-rejestracyjny-mandat.html

- https://regiony.rp.pl/z-regionu/24505-policyjna-akcja-smog-zebrala-wsrod-kierowcow-obfite-zniwo?utm_source=rp&utm_medium=teaser_redirect